Sanatorium MARCONI

ul. 1 Maja 10
28-100 Busko-Zdrój
RECEPCJA tel. 41 370 30 00
e-mail: marconi.recepcja@ubz.pl


To obiekt doskonale znany zarówno w kraju jak i zagranicą. Tu blisko 200 lat uzdrowiskowej tradycji łączy się z nowoczesnością. Sanatorium MARCONI zostało oddane do użytku 1 czerwca 1836 roku (pierwotnie jako Zakład Kąpielowy), a powstało według projektu Henryka Marconiego – architekta włoskiego pochodzenia, który w swym dziele wzorował się na starorzymskich budowlach użyteczności publicznej. W bryle budynku wyraźnie wyodrębnia się korpus główny i dwa skrzydła boczne. Od frontu skierowanego ku stronie północnej uwagę przykuwają kolumny w stylu korynckim.

Po wejściu do Sanatorium MARCONI przed nami rozpościera się widok na hol główny, który dzięki kolumnadzie z głowicami korynckimi tworzy jak gdyby bramy zorientowane w czterech kierunkach. Dalej naszym oczom ukazuje się wejście do Sali Koncertowej (niegdyś balowej), do której kierują posągi Orfeusza i Eurydyki.

Wewnątrz niej po obydwu stronach ścian, pomiędzy ozdobnymi lustrami na kolumnach umieszczone są popiersia rzymskich bogów. W sali tej przed naszymi Gośćmi prezentuje się wiele gwiazd światowych i polskich estrad. Każdego roku są ku temu liczne okazje, jak choćby Międzynarodowe Festiwale Muzyczne: LATO Z CHOPINEM, czy im. KRYSTYNY JAMROZ. To wspaniała strawa duchowa, która jest doskonałym uzupełnieniem tutejszej kuracji.

W Sanatorium MARCONI na naszych Gości czekają komfortowo wyposażone apartamenty i pokoje o wysokim standardzie, oraz dająca szerokie możliwości kuracji część zabiegowa. Zaledwie kilka lat temu do użytku oddana została urokliwa pijalnia wód leczniczych, łącząca Sanatorium z sąsiadującymi Zakładami Przyrodoleczniczymi, gdzie czeka na Państwa bogactwo dostępnych zabiegów. Dla naszych Kuracjuszy prowadzimy na miejscu smaczną, zdrową kuchnię z uwzględnieniem kilku rodzajów diet. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W MARCONIM zlokalizowane jest nowoczesne Centrum Konferencyjne. Sanatorium MARCONI położone jest w kilkunastohektarowym zabytkowym Parku Zdrojowym tworzącym unikalny mikroklimat i dającym szerokie możliwości aktywnego wypoczynku po zabiegach. To wszystko sprawia, że poczujecie się u nas wyjątkowo, a spędzony tu czas pozostawi wspaniałe wspomnienia.


Sanatorium MARCONI kiedyś…I dziś…


Pozostałe obiekty
UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A.